FARSI | ENGLISH   www.CFI.irقمری: مهیار فرزانه، یکی از استعداد‌های دوچرخه سواری ایران بود

روزگذشته خبری مبنی بر تصادف و فوت مهیار فرزانه ملی پوش نوجوان دوچرخه سواری کشورمان اعلام شد. این ملی پوش یزدی تنها ۱۷ سال سن داشت و متاسفانه هنگام تمرین در جاده تصادف کرده است.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: مهیار فرزانه، ملی پوش نوجوان کشورمان یکی از استعدا‌های برتر طرح استعدادیابی فدراسیون دوچرخه سواری بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری،خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در گفت و گویی درباره مرگ مغزی مهیار فرزانه ملی پوش نوجوان دوچرخه سواری بیان کرد: مهیار فرزانه دیروز ساعت ۹ صبح در شهر یزد بدون هماهنگی با هیئت دوچرخه سواری استان در خیابان‌های به تمرین رفته که متاسفانه یک راننده از عقب با دوچرخه فرزانه برخورد کرده بود. فرزانه از ناحیه گردن قطع نخاع می‌شود و نهایتا خانواده او رضایت می‌دهند که اعضای بدن او را اهدا کنند.

وی گفت: مهیار فرزانه از دوچرخه سواران مستعد طرح استعدادیابی بود که متاسفانه او را در سن پایین از دست دادیم. باید به خانواده ملی پوش نوجوان با استعداد و جامعه دوچرخه سواری تسلیت بگویم. امیدوارم رکابزنان ما با هماهنگی هیئت‌های استانی تمرین‌های خود را دنبال کنند تا حوادث را کاهش دهند.

قمری در ادامه عنوان کرد: مهیار فرزاد با وسایل ایمنی کامل در حال تمرین بود که متاسفانه یک راننده از مسیر خود منحرف شده و با دوچرخه او تصادف کرده است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار کرد: در تمام دنیا طبیعت دوچرخه سواری با حوادث عجین شده است و رکابزن باید برای حوادث آمادگی داشته باشد. معمولا دوچرخه سواران باید با تجهیزات کامل رکاب بزنند. اتفاق افتادن حوادث جاده ای برای رکابزنان بستگی به فرهنگ رانندگی مردم کشور ما نیز دارد که البته فقط مختص ایران نیست و چنین حوادثی در تمام دنیا رخ می دهد.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 7 ارديبهشت 1399 - 12:48

تعداد بازديد: 859

کد:163962-1403


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.